django - en to sr@latin translation catalogue (22 entries)

en: PostgreSQL extensions
sr@latin: PostgreSQL ekstenzije

en: Item %(nth)s in the array did not validate:
sr@latin: Stavka %(nth)su nizu nije ispravna:

en: Nested arrays must have the same length.
sr@latin: Ugnježdeni nizovi moraju da budu iste dužine.

en: Map of strings to strings/nulls
sr@latin: Mapa znakovnih niski na  znakovne niske/null-ove

en: The value of “%(key)s” is not a string or null.
sr@latin: Vrednost "%(key)s" nije znakovni niz ili null.

en: A JSON object
sr@latin: JSON objekat

en: Value must be valid JSON.
sr@latin: Vrednost mora biti ispravni JSON.

en: Could not load JSON data.
sr@latin: Ne mogu da učitam JSON podatke.

en: Input must be a JSON dictionary.
sr@latin: Ulazna vrednost mora biti JSON dict.

en: “%(value)s” value must be valid JSON.
sr@latin: "%(value)s" vrednost mora biti ispravan JSON.

en: Enter two valid values.
sr@latin: Unesite dve ispravne vrednosti.

en: The start of the range must not exceed the end of the range.
sr@latin: Početak opsega ne može biti preko kraja opsega.

en: Enter two whole numbers.
sr@latin: Unesite dva cela broja.

en: Enter two numbers.
sr@latin: Unesite dva broja.

en: Enter two valid date/times.
sr@latin: Unesite dva ispravna datuma/vremena.

en: Enter two valid dates.
sr@latin: Unesite dva ispravna datuma.

en: List contains %(show_value)d item, it should contain no more than %(limit_value)d. | List contains %(show_value)d items, it should contain no more than %(limit_value)d.
sr@latin[0]: Lista sadrži %(show_value)dstavku, ne bi trebalo da sadrži više od %(limit_value)d.
sr@latin[1]: Lista sadrži %(show_value)dstavke, ne bi trebalo da sadrži više od %(limit_value)d.
sr@latin[2]: Lista sadrži %(show_value)dstavki, ne bi trebalo da sadrži više od %(limit_value)d.

en: List contains %(show_value)d item, it should contain no fewer than %(limit_value)d. | List contains %(show_value)d items, it should contain no fewer than %(limit_value)d.
sr@latin[0]: Lista sadrži %(show_value)dstavku, ne bi trebalo da sadrži manje od %(limit_value)d.
sr@latin[1]: Lista sadrži %(show_value)dstavke, ne bi trebalo da sadrži manje od %(limit_value)d.
sr@latin[2]: Lista sadrži %(show_value)dstavki, ne bi trebalo da sadrži manje od %(limit_value)d.

en: Some keys were missing: %(keys)s
sr@latin: Neki ključevi nedostaju: %(keys)s

en: Some unknown keys were provided: %(keys)s
sr@latin: Dati su neki nepoznati ključevi: %(keys)s

en: Ensure that this range is completely less than or equal to %(limit_value)s.
sr@latin: Ovaj opseg mora ukupno biti manji ili jednak sa %(limit_value)s

en: Ensure that this range is completely greater than or equal to %(limit_value)s.
sr@latin: Ovaj opseg mora biti ukupno veći ili jednak %(limit_value)s.
